Bricks4Kidz
 
 
Bricks 4 Kidz New Zealand
New Zealand
0800 LEGO 4 K (534 645)
Bricks 4 Kidz® is devoted to providing an extraordinary atmosphere for children, where we learn, we build, and we play with LEGO® Bricks. Classes are designed to teach the fundamentals of S.T.E.M. (science, technology, engineering and mathematics) education, built around our proprietary model plans, inspired by engineers and architects. At Bricks 4 Kidz, we believe that kids learn best through activities that engage their curiosity and creativity.
   Change Locations    View as Calendar
Schedule
Term 3 - Junior Robotics (Monday) - Stella Maris Primary School
20/07/2020 - 21/09/2020
Monday
03:00 PM - 04:30 PM
After School Enrichment
Taught by Jacob Robinson
Select
19 available spots
Term 3 - Junior Robotics (Monday) - Glendowie School
20/07/2020 - 21/09/2020
Monday
03:15 PM - 04:45 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
14 available spots
Term 3 - Junior Robotics (Monday) - Stonefields School
20/07/2020 - 21/09/2020
Monday
03:15 PM - 04:45 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
9 available spots
Term 3 - Advanced Robotics (Monday) - Victoria Avenue School
20/07/2020 - 21/09/2020
Monday
03:15 PM - 04:15 PM
Advanced Robotics
Taught by Max Collins
Select
12 available spots
Term 3 - Motorised LEGO Model Building (Monday) - Orewa Estuary Arts Centre
20/07/2020 - 21/09/2020
Monday
03:30 PM - 04:30 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
18 available spots
Term 3 2020 (Monday) - Junior Robotics Level 1 Class - Ellerslie Centre
20/07/2020 - 21/09/2020
Monday
03:30 PM - 05:00 PM
After School Enrichment
Taught by Rachel Hopkinson
Select
3 available spots
Term 3 - Motorised LEGO Building Class (Tues) - Oteha Valley School
21/07/2020 - 22/09/2020
Tuesday
03:00 PM - 04:00 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
19 available spots
Term 3 - Junior Robotics (Tuesday) - Long Bay Primary School
21/07/2020 - 22/09/2020
Tuesday
03:10 PM - 04:40 PM
After School Enrichment
Taught by Jacob Robinson, Bonnie Hunter
Select
19 available spots
Term 3 - Junior Robotics (Tuesday) - Pinehill School
21/07/2020 - 22/09/2020
Tuesday
03:15 PM - 04:45 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
11 available spots
Term 3 - Jr Robotics (Tuesday) - Freemans Bay School
21/07/2020 - 22/09/2020
Tuesday
03:15 PM - 04:45 PM
After School Enrichment
Taught by Jono Alphonso
Select
17 available spots
Term 3 - Junior Robotics (Tuesday) - Maungawhau School
21/07/2020 - 22/09/2020
Tuesday
03:15 PM - 04:45 PM
After School Enrichment
Taught by Liam Scott-Russell
Select
15 available spots
Term 3 - Motorised LEGO Model Building - Junior Class Year 0-3 (Tuesday) - Mt Carmel
21/07/2020 - 22/09/2020
Tuesday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
19 available spots
Term 3 - Jr Robotics (Tuesday) - Orewa Estuary Arts Centre
21/07/2020 - 22/09/2020
Tuesday
03:30 PM - 05:00 PM
Jr. Robotics
Taught by Jacky Du Toit
Select
19 available spots
Advanced Robotics Class (Ages 9-12) - Term 3 (Tue) - Albany Creativity Centre
21/07/2020 - 22/09/2020
Tuesday
03:45 PM - 04:45 PM
Advanced Robotics
Taught by Rhiannon Hooper
Select
6 available spots
Little Builder LEGO® Model Building Class (Age 4-5) - Term 3 2020 (Tue) - Albany Creativity Centre
21/07/2020 - 22/09/2020
Tuesday
03:45 PM - 04:45 PM
Preschool
Taught by Carey Misplon
Select
1 available spot
Term 3 - Junior Robotics (Wednesday) - Ellerslie School
22/07/2020 - 23/09/2020
Wednesday
03:00 PM - 04:30 PM
After School Enrichment
Taught by Rhiannon Hooper, Ron Singh
Select
19 available spots
Term 3 - Junior Robotics Level 2 Class (Year 0-2) (Wednesday) - Oteha Valley School
22/07/2020 - 23/09/2020
Wednesday
03:00 PM - 04:30 PM
Jr. Robotics
Taught by Max Collins
Select
19 available spots
Term 3 Junior Robotics - (Wednesday) - Victoria Avenue School
22/07/2020 - 23/09/2020
Wednesday
03:15 PM - 04:45 PM
Jr. Robotics
Taught by Rhiannon Hooper, Jono Alphonso
Select
12 available spots
Term 3 - Motorised LEGO Model Building (Wednesday) - Stonefields School
22/07/2020 - 23/09/2020
Wednesday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Julz Swales
Select
13 available spots
Term 3 - Advanced Robotics (Wednesday) - Stonefields School
22/07/2020 - 23/09/2020
Wednesday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
13 available spots
Term 3 - Motorised LEGO Model Building (Wednesday) - Murrays Bay School
22/07/2020 - 23/09/2020
Wednesday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
16 available spots
Term 3 - Motorised LEGO Model Building (Wednesday) - Pinehill School
22/07/2020 - 23/09/2020
Wednesday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
20 available spots
Term 3 - Jr Robotics (Wednesday) - Sherwood Primary School
22/07/2020 - 23/09/2020
Wednesday
03:15 PM - 04:45 PM
Jr. Robotics
Taught by Alicia Lie, Addison Saxby
Select
19 available spots
Term 3 2020 (Wed) - Junior Robotics Class Level 2 - Ellerslie Centre
22/07/2020 - 23/09/2020
Wednesday
03:30 PM - 05:00 PM
After School Enrichment
Taught by Rachel Hopkinson
Select
5 available spots
Term 3 - Motorised LEGO Model Building (Thursday) - Maungawhau School
23/07/2020 - 24/09/2020
Thursday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Julz Swales, Lex Hostler
Select
16 available spots
Term 2 - Motorised LEGO Model Building (Thursday) - Maungawhau School
23/07/2020 - 24/09/2020
Thursday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Julz Swales, Lex Hostler
Select
14 available spots
Term 3 - Motorised LEGO Model Building (Thursday) - Greenhithe School
23/07/2020 - 24/09/2020
Thursday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
19 available spots
Term 3 - Junior Robotics (Thursday) - Murrays Bay School
23/07/2020 - 24/09/2020
Thursday
03:15 PM - 04:45 PM
After School Enrichment
Taught by Sherrice Imbo
Select
11 available spots
Term 3 - Motorised LEGO Model Building -2020 (Thursday) - Victoria Avenue School
23/07/2020 - 24/09/2020
Thursday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
14 available spots
Term 3 - Motorised LEGO Model Building (Thursday) - Pinehurst School
23/07/2020 - 24/09/2020
Thursday
03:30 PM - 04:30 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
17 available spots
Term 3 2020 -Motorised LEGO Model Building (Age 5-12)(Thu) - Ellerslie Centre
23/07/2020 - 24/09/2020
Thursday
03:30 PM - 04:30 PM
After School Enrichment
Taught by Rachel Hopkinson
Select
7 available spots
Motorised LEGO Model Building (Age 5-12) - Term 3 2020 (Thu) - Albany Creativity Centre
23/07/2020 - 24/09/2020
Thursday
03:45 PM - 04:45 PM
After School Enrichment
Taught by Rhiannon Waller
Select
4 available spots
Junior Robotics Level 2 Class (Ages 7-8) - Term 3 2020 (Thu) - Albany Creativity Centre
23/07/2020 - 24/09/2020
Thursday
03:45 PM - 05:15 PM
Jr. Robotics
Taught by Akshya Ilangovan
Select
5 available spots
Preschool Builder Class (Age 3-4) - Term 3 2020 (Fri) - Albany Creativity Centre
24/07/2020 - 25/09/2020
Friday
09:00 AM - 09:45 AM
Preschool
Taught by Jacky Du Toit
Select
3 available spots
Little Builder LEGO® Model Building Class (Age 4-5) - Term 3 2020 (Fri) - Albany Creativity Centre
24/07/2020 - 25/09/2020
Friday
09:45 AM - 10:45 AM
Preschool
Taught by Jacky Du Toit
Select
5 available spots
Term 3 - Motorised LEGO Model Building (Friday) - Ellerslie School
24/07/2020 - 25/09/2020
Friday
03:00 PM - 04:00 PM
After School Enrichment
Taught by Dorsa Morshedi, Liam Dallas
Select
20 available spots
Term 3 - Junior Robotics Class (Friday) - Kingsway School
24/07/2020 - 25/09/2020
Friday
03:15 PM - 04:45 PM
Jr. Robotics
Taught by Sue Edwards
Select
12 available spots
Term 3 - Motorised LEGO Model Building (Friday) - Sherwood Primary School
24/07/2020 - 25/09/2020
Friday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Louisa Howard, Daniel Howard
Select
19 available spots
Term 3 - Motorised LEGO Model Building Year 0-6 (Friday) - Glendowie School
24/07/2020 - 25/09/2020
Friday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Darian Mitcheson
Select
12 available spots
Term 3 - Level 2: Junior Robotics - (Friday) - Pinehurst School
24/07/2020 - 25/09/2020
Friday
03:30 PM - 05:00 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
19 available spots
Junior Robotics Class (Ages 5-7) -Term 3 2020 (Fri) - Albany Creativity Centre
24/07/2020 - 25/09/2020
Friday
03:45 PM - 05:15 PM
Jr. Robotics
Taught by Sherrice Imbo
Select
6 available spots
Advanced Robotics Class (Ages 9-12) - Term 3 (Fri) - Albany Creativity Centre
24/07/2020 - 25/09/2020
Friday
03:45 PM - 04:45 PM
Advanced Robotics
Taught by Rhiannon Hooper
Select
6 available spots
Little Builder LEGO® Model Building Class (Age 4-5) - Term 3 2020 (Fri) - Albany Creativity Centre
24/07/2020 - 25/09/2020
Friday
04:15 PM - 05:15 PM
Preschool
Taught by Erin Eastwood
Select
3 available spots
Term 3 - Motorised LEGO Model Building (Monday) - Freemans Bay School
27/07/2020 - 21/09/2020
Monday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Pritesh Patel, Dorsa Morshedi
Select
16 available spots
Term 3 - Junior Robotics Level 1 (Monday) - Pinehurst School
27/07/2020 - 21/09/2020
Monday
03:30 PM - 05:00 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins, Cynthia Wu
Select
19 available spots
Term 3 - Junior Robotics Level 2 (Tuesday) - Kristin School
28/07/2020 - 22/09/2020
Tuesday
03:15 PM - 04:45 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
16 available spots
Term 3 - Little Builder LEGO Model Building (Thursday) - Kristin School
30/07/2020 - 24/09/2020
Thursday
03:00 PM - 04:00 PM
After School Enrichment
Taught by Carey Misplon, Louisa Howard, Daniel Baard
Select
12 available spots
ONLINE - Little Mathematician Class (Age 5-6) - (Wed) - Virtual STEAM Classroom
19/08/2020 - 23/09/2020
Wednesday
03:15 PM - 04:15 PM
Virtual Classes
Taught by Carey Misplon
Select
5 available spots
ONLINE - 3D Virtual Architecture Design Class (Wed) - Virtual STEAM Classroom
19/08/2020 - 23/09/2020
Wednesday
05:00 PM - 06:00 PM
Virtual Classes
Taught by Carey Misplon
Select
4 available spots
ONLINE - Little Mathematician Class (Age 5-6) - (Thu) - Virtual STEAM Classroom
20/08/2020 - 24/09/2020
Thursday
02:00 PM - 03:00 PM
Virtual Classes
Taught by Jacky Du Toit
Select
5 available spots
ONLINE - 3D Virtual Model Building Class (Thu) - Virtual STEAM Classroom
20/08/2020 - 24/09/2020
Thursday
02:00 PM - 03:00 PM
Virtual Classes
Taught by Carey Misplon
Select
5 available spots
ONLINE - Video Game Design in Scratch Coding Level 1 (9+ Yrs) - Thu - Virtual STEAM Classroom
20/08/2020 - 08/10/2020
Thursday
04:30 PM - 05:30 PM
Video Game Design
Taught by Zabrina McKenzie
Select
3 available spots
ONLINE - 3D Virtual Architecture Design Class (Thu) - Virtual STEAM Classroom
20/08/2020 - 24/09/2020
Thursday
05:00 PM - 06:00 PM
Virtual Classes
Taught by Carey Misplon
Select
6 available spots
ONLINE - 3D Virtual Model Building Class (Fri) - Virtual STEAM Classroom
21/08/2020 - 25/09/2020
Friday
03:15 PM - 04:15 PM
Virtual Classes
Taught by Carey Misplon
Select
6 available spots
Online Steam Class - Architecture Around the World - Series 2 (7-9 Yrs) - (Fri) - Virtual STEAM Classroom
21/08/2020 - 25/09/2020
Friday
03:15 PM - 04:15 PM
Virtual Classes
Taught by Max Collins
Select
7 available spots
ONLINE - Little Mathematician Class (Age 5-6) - (Fri) - Virtual STEAM Classroom
21/08/2020 - 25/09/2020
Friday
03:15 PM - 04:15 PM
Virtual Classes
Taught by Carey Misplon
Select
4 available spots
ONLINE - Little Mathematician Class (Age 5-6) - (Sat) - Virtual STEAM Classroom
22/08/2020 - 26/09/2020
Saturday
10:00 AM - 11:00 AM
Virtual Classes
Taught by Jacky Du Toit
Select
6 available spots
ONLINE - Little Mathematician Class (Age 5-6) - (Sat) - Virtual STEAM Classroom
22/08/2020 - 26/09/2020
Saturday
01:00 PM - 02:00 PM
Virtual Classes
Taught by Jacky Du Toit
Select
6 available spots
ONLINE - Video Game Design in Scratch Coding Level 1 (9+ Yrs) - Sat - Virtual STEAM Classroom
22/08/2020 - 10/10/2020
Saturday
03:30 PM - 04:30 PM
Video Game Design
Taught by Ken Hu
Select
4 available spots
Online STEAM Class - Architecture Around the World - Series 2 (7-9 Yrs) - (Sat) - Virtual STEAM Classroom
22/08/2020 - 26/09/2020
Saturday
04:00 PM - 05:00 PM
Virtual Classes
Taught by Jacky Du Toit
Select
6 available spots
ONLINE - Little Mathematician Class (Age 5-6) - (Sun) - Virtual STEAM Classroom
23/08/2020 - 27/09/2020
Sunday
11:30 AM - 12:30 PM
Virtual Classes
Taught by Jacky Du Toit
Select
6 available spots
ONLINE - 3D Virtual Model Building Class (Sun) - Virtual STEAM Classroom
23/08/2020 - 27/09/2020
Sunday
01:00 PM - 02:00 PM
Virtual Classes
Taught by Carey Misplon
Select
5 available spots
Online STEAM Class - Architecture Around the World - Series 2 (5-6 Yrs) - (Sun) - Virtual STEAM Classroom
23/08/2020 - 27/09/2020
Sunday
02:30 PM - 03:30 PM
Virtual Classes
Taught by Jacky Du Toit
Select
7 available spots
Online STEAM Class - Architecture Around the World - Series 2 (5-6 Yrs) - (Tue) - Virtual STEAM Classroom
25/08/2020 - 29/09/2020
Tuesday
03:15 PM - 04:15 PM
Virtual Classes
Taught by Rachel Hopkinson
Select
7 available spots
ONLINE - Video Game Design in Scratch Coding Level 1 (9+ Yrs) - Tue - Virtual STEAM Classroom
25/08/2020 - 13/10/2020
Tuesday
04:30 PM - 05:30 PM
Video Game Design
Taught by Zabrina McKenzie
Select
5 available spots
RACE WITH MARIO - Mon 28 Sep 2020 - Holiday Programme (Early Bird Special) - Albany Creativity Centre
28/09/2020
Monday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Registration full
WEEK 1 - School Holiday Programme - FULL WEEK (Term 3) - Albany Creativity Centre
28/09/2020 - 02/10/2020
Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Select
2 available spots
RACE WITH MARIO - Mon 28 Sep 2020 - Holiday Programme - Albany Creativity Centre
28/09/2020
Monday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Wait List
Registration full
WORLD OF IMAGINATION - Mon 28 Sep 2020 - Holiday Programme (Early Bird Special) - Ellerslie Centre
28/09/2020
Monday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Select
4 available spots
Week 1 - School Holiday Programme - Full Week (Term 3) - Ellerslie Centre
28/09/2020 - 02/10/2020
Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by
Select
9 available spots
WORLD OF AMUSEMENT (Inspired by Harry Potter) - Tue 29 Sep 2020 - Holiday Programme - Albany Creativity Centre
29/09/2020
Tuesday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Select
6 available spots
GALAXY FAR AWAY - Tue 29 Sep 2020- Holiday Programme (Early Bird Special) - Ellerslie Centre
29/09/2020
Tuesday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Select
1 available spot
WORLD OF AMUSEMENT (Inspired by Harry Potter) - Tue 29 Sep 2020 - Holiday Programme (Early Bird Special) - Albany Creativity Centre
29/09/2020
Tuesday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Registration full
BRICK CITY ENGINEER - Wed 30 Sep 2020 - Holiday Programme - Albany Creativity Centre
30/09/2020
Wednesday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Wait List
Registration full
TROLLS DANCE MISSION (Inspired by Trolls World Tour) - Wed 30 Sep 2020 - Holiday Programme (Early Bird Special) - Ellerslie Centre
30/09/2020
Wednesday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Select
1 available spot
BRICK CITY ENGINEER - Wed 30 Sep 2020 - Holiday Programme (Early Bird Special) - Albany Creativity Centre
30/09/2020
Wednesday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Registration full
3D UNDER THE SEA ADVENTURE - Thu 1 Oct 2020 - Holiday Programme (Early Bird Special) - Ellerslie Centre
01/10/2020
Thursday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Select
5 available spots
ANCIENT CIVILISATIONS - ANCIENT EGYPT - Thu 1 Oct 2020 - Holiday Programme - Albany Creativity Centre
01/10/2020
Thursday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Select
3 available spots
ANCIENT CIVILISATIONS - ANCIENT EGYPT - Thu 1 Oct 2020 - Holiday Programme (Early Bird Special) - Albany Creativity Centre
01/10/2020
Thursday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Registration full
ANCIENT CIVILISATIONS - ANCIENT EGYPT - Fri 2 Oct 2020- Holiday Programme (Early Bird Special) - Ellerslie Centre
02/10/2020
Friday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Select
4 available spots
STOP MOTION ANIMATION LEGO MOVIE MAKING DAY - Fri 2 Oct 2020 - Holiday Programme - Albany Creativity Centre
02/10/2020
Friday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Select
8 available spots
STOP MOTION ANIMATION LEGO MOVIE MAKING DAY - Fri 2 Oct 2020 - Holiday Programme (Early Bird Special) - Albany Creativity Centre
02/10/2020
Friday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Wait List
Registration full
WORLD OF IMAGINATION - Mon 5 Oct 2020 - Holiday Programme - Albany Creativity Centre
05/10/2020
Monday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Select
9 available spots
WEEK 2 - School Holiday Programme - FULL WEEK (Term 3) - Albany Creativity Centre
05/10/2020 - 09/10/2020
Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Select
6 available spots
Week 2 - School Holiday Programme - Full Week (Term 3) - Ellerslie Centre
05/10/2020 - 09/10/2020
Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by
Select
6 available spots
WORLD OF IMAGINATION - Mon 5 Oct 2020 - Holiday Programme (Early Bird Special) - Albany Creativity Centre
05/10/2020
Monday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Wait List
Registration full
RACE WITH MARIO - Mon 5th Oct 2020 - Holiday Programme (Early Bird Special) - Ellerslie Centre
05/10/2020
Monday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Select
4 available spots
BRICK CITY ENGINEER - Tue 6 Oct 2020 - Holiday Programme (Early Bird Special) - Ellerslie Centre
06/10/2020
Tuesday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Select
6 available spots
GALAXY FAR AWAY - Tue 6 Oct 2020 - Holiday Programme - Albany Creativity Centre
06/10/2020
Tuesday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Select
5 available spots
GALAXY FAR AWAY - Tue 6 Oct 2020 - Holiday Programme (Early Bird Special) - Albany Creativity Centre
06/10/2020
Tuesday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Select
1 available spot
STOP MOTION ANIMATION MOVIE MAKING DAY - Wed 7 Oct 2020 - Holiday Programme (Early Bird Special) - Ellerslie Centre
07/10/2020
Wednesday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Select
5 available spots
TROLLS DANCE MISSION (Inspired by Trolls World Tour) - Wed 7 Oct 2020 - Holiday Programme - Albany Creativity Centre
07/10/2020
Wednesday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Select
12 available spots
TROLLS DANCE MISSION (Inspired by Trolls World Tour) - Wed 7 Oct 2020 - Holiday Programme (Early Bird Special) - Albany Creativity Centre
07/10/2020
Wednesday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Select
1 available spot
BUILDING OUR FUTURE - CONTEMPORARY ARCHITECTURE Thu 8 Oct 2020 - Holiday Programme - Albany Creativity Centre
08/10/2020
Thursday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Wait List
Registration full
3D BUILDING OUR FUTURE - CONTEMPORARY ARCHITECTURE Thu 8 Oct 2020- Holiday Programme (Early Bird Special) - Albany Creativity Centre
08/10/2020
Thursday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Wait List
Registration full
WORLD OF AMUSEMENT (Inspired by Harry Potter) - Thu 8 Oct 2020 - Holiday Programme (Early Bird Special) - Ellerslie Centre
08/10/2020
Thursday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Rachel Hopkinson
Select
9 available spots
3D UNDER THE SEA ADVENTURE - Fri 9 Oct 2020- Holiday Programme (Early Bird Special) - Albany Creativity Centre
09/10/2020
Friday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Wait List
Registration full
UNDER THE SEA ADVENTURE - Fri 9 Oct 2020- Holiday Programme - Albany Creativity Centre
09/10/2020
Friday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Select
15 available spots
3D BUILDING OUR FUTURE - CONTEMPORARY ARCHITECTURE- Fri 9 Oct 2020- Holiday Programme (Early Bird Special) - Ellerslie Centre
09/10/2020
Friday
09:00 AM - 04:00 PM
Camps
Taught by Carey Misplon
Select
4 available spots
Preschool Builder Class (Age 3-4) - Term 4 2020 (Mon) - Albany Creativity Centre
12/10/2020 - 14/12/2020
Monday
10:15 AM - 11:00 AM
Preschool
Taught by Carey Misplon
Select
3 available spots
Term 4 - Junior Robotics (Monday) - Stella Maris Primary School
12/10/2020 - 14/12/2020
Monday
03:00 PM - 04:30 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
20 available spots
Term 4 - Motorised LEGO Model Building (Year 0-6) (Monday) - Long Bay Primary School
12/10/2020 - 07/12/2020
Monday
03:10 PM - 04:10 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
20 available spots
Term 4 - Advanced Robotics (Year 4-6) (Monday) - Murrays Bay School
12/10/2020 - 07/12/2020
Monday
03:15 PM - 04:15 PM
Advanced Robotics
Taught by Max Collins
Select
16 available spots
Term 4 - Motorised LEGO Model Building (Monday) - St Michael's Catholic School
12/10/2020 - 14/12/2020
Monday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
20 available spots
Term 4 - Jr Robotics (Monday) - Greenhithe School
12/10/2020 - 14/12/2020
Monday
03:15 PM - 04:45 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
20 available spots
Term 4 - Motorised LEGO Model Building (Monday) - Freemans Bay School
12/10/2020 - 14/12/2020
Monday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
20 available spots
Term 4 - Junior Robotics Level 1 (Year 0-2) (Monday) - Stonefields School
12/10/2020 - 14/12/2020
Monday
03:15 PM - 04:45 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
20 available spots
Term 4 (Mon) 2020 - Junior Robotics Level 1 Class - Ellerslie Centre
12/10/2020 - 14/12/2020
Monday
03:30 PM - 05:00 PM
After School Enrichment
Taught by Rachel Hopkinson
Select
8 available spots
Term 4 - Motorised LEGO Model Building (Monday) - Orewa Estuary Arts Centre
12/10/2020 - 14/12/2020
Monday
03:30 PM - 04:30 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
20 available spots
Term 4 - Junior Robotics Level 1 (Year 0-2) (Monday) - Pinehurst School
12/10/2020 - 30/11/2020
Monday
03:30 PM - 05:00 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
19 available spots
3D Virtual Model Building Class - Term 4 (Mon) - Albany Creativity Centre
12/10/2020 - 07/12/2020
Monday
03:45 PM - 04:45 PM
Virtual Classes
Taught by Carey Misplon
Select
6 available spots
Junior Robotics Level 1 Class (Ages 5-7) -Term 4 2020 (Mon) - Albany Creativity Centre
12/10/2020 - 14/12/2020
Monday
03:45 PM - 05:15 PM
Jr. Robotics
Taught by Sherrice Imbo
Select
8 available spots
Video Game Design in Scratch (9-13 Yrs) - Term 4 (Mon) - Albany Creativity Centre
12/10/2020 - 14/12/2020
Monday
03:45 PM - 04:45 PM
Video Game Design
Taught by Zabrina McKenzie
Select
5 available spots
Term 4 - Junior Robotics (Tuesday) - Maungawhau School
13/10/2020 - 15/12/2020
Tuesday
02:45 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Liam Dallas
Select
20 available spots
Term 4 - Motorised LEGO Building Class (Year 0-6) (Tues) - Oteha Valley School
13/10/2020 - 15/12/2020
Tuesday
03:00 PM - 04:00 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
20 available spots
Term 4 - Motorised LEGO Model Building Class Year 0-6 (Tuesday) - Stella Maris Primary School
13/10/2020 - 15/12/2020
Tuesday
03:00 PM - 04:00 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
20 available spots
Term 4 - Junior Robotics (Year 0-4) (Tuesday) - Long Bay Primary School
13/10/2020 - 08/12/2020
Tuesday
03:10 PM - 04:40 PM
After School Enrichment
Taught by Rhiannon Waller
Select
20 available spots
Term 4 - Motorised LEGO Model Building (Year 0 - 6) (Tuesday) - Mt Carmel
13/10/2020 - 15/12/2020
Tuesday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
20 available spots
Term 4 - Junior Robotics (Tuesday) - Freemans Bay School
13/10/2020 - 15/12/2020
Tuesday
03:15 PM - 04:45 PM
Jr. Robotics
Taught by Jono Alphonso
Select
20 available spots
Term 4 - Junior Robotics (Year 0-4) (Tuesday) - Pinehill School
13/10/2020 - 15/12/2020
Tuesday
03:15 PM - 04:45 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
20 available spots
Term 4 - Junior Robotics Level 2 (Tuesday) - Kristin School
13/10/2020 - 15/12/2020
Tuesday
03:15 PM - 04:45 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
20 available spots
Term 4 2020 (Wed) - Junior Robotics Class Level 2 - Ellerslie Centre
13/10/2020 - 15/12/2020
Tuesday
03:30 PM - 05:00 PM
After School Enrichment
Taught by Rachel Hopkinson
Select
8 available spots
Term 4 (Tue) - 3D Virtual Model Building Class - Ellerslie Centre
13/10/2020 - 01/12/2020
Tuesday
03:30 PM - 05:00 PM
Virtual Classes
Taught by Carey Misplon
Select
6 available spots
Term 4 - Jr Robotics (Tuesday) - Orewa Estuary Arts Centre
13/10/2020 - 15/12/2020
Tuesday
03:30 PM - 05:00 PM
Jr. Robotics
Taught by Jacky Du Toit
Select
20 available spots
Little Builder LEGO® Model Building Class (Age 4-5) - Term 4 2020 (Tue) - Albany Creativity Centre
13/10/2020 - 15/12/2020
Tuesday
03:45 PM - 04:45 PM
Preschool
Taught by Carey Misplon
Select
8 available spots
3D Virtual Model Building Class - Term 4 (Wed) - Albany Creativity Centre
13/10/2020 - 01/12/2020
Tuesday
03:45 PM - 04:45 PM
Virtual Classes
Taught by Carey Misplon
Select
6 available spots
Advanced Robotics Class (Ages 9-12) - Term 4 (Tue) - Albany Creativity Centre
13/10/2020 - 15/12/2020
Tuesday
03:45 PM - 04:45 PM
Advanced Robotics
Taught by Rhiannon Hooper
Select
8 available spots
Term 4 - Junior Robotics Level 2 Class (Year 2-4) (Wednesday) - Oteha Valley School
14/10/2020 - 09/12/2020
Wednesday
03:00 PM - 04:30 PM
Jr. Robotics
Taught by Max Collins
Select
20 available spots
Term 4 - Junior Robotics Level 2 Class (Year 2-4) (Wednesday) - Stonefields School
14/10/2020 - 16/12/2020
Wednesday
03:15 PM - 04:45 PM
Jr. Robotics
Taught by Max Collins
Select
20 available spots
Term 4 - Junior Robotics Level 1 (Year 0-2) (Wednesday) - Victoria Avenue School
14/10/2020 - 16/12/2020
Wednesday
03:15 PM - 04:45 PM
Jr. Robotics
Taught by Rhiannon Hooper
Select
20 available spots
Term 4 - Motorised LEGO Model Building (Year 0-6) (Wednesday) - Pinehill School
14/10/2020 - 16/12/2020
Wednesday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
20 available spots
Term 4 - Jr Robotics (Wednesday) - Sherwood Primary School
14/10/2020 - 16/12/2020
Wednesday
03:15 PM - 04:45 PM
Jr. Robotics
Taught by Addison Saxby
Select
19 available spots
Term 4 - Junior Robotics Level 1 (Wednesday) - Kristin School
14/10/2020 - 16/12/2020
Wednesday
03:15 PM - 04:45 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
20 available spots
Term 4 - Motorised LEGO Model Building (Year 0-6) (Wednesday) - Murrays Bay School
14/10/2020 - 09/12/2020
Wednesday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
20 available spots
Term 4 - Little Builder LEGO Model Building (Thursday) - Kristin School
14/10/2020 - 16/12/2020
Wednesday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Carey Misplon
Select
20 available spots
Term 4 - Motorised LEGO Model Building (Wednesday) - Stonefields School
14/10/2020 - 16/12/2020
Wednesday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
20 available spots
Preschool Builder Class (Age 3-4) - Term 4 2020 (Wed) - Albany Creativity Centre
14/10/2020 - 16/12/2020
Wednesday
03:30 PM - 04:15 PM
Preschool
Taught by Jacky Du Toit
Select
2 available spots
Preschool Builder Class (Age 3-4) - Term 4 2020 (Wed) - Albany Creativity Centre
14/10/2020 - 16/12/2020
Wednesday
03:30 PM - 04:15 PM
Preschool
Taught by Carey Misplon
Select
5 available spots
Term 4 (Wed) - Advanced Robotics Class (Ages 9-12) - Ellerslie Centre
14/10/2020 - 16/12/2020
Wednesday
03:30 PM - 04:30 PM
Advanced Robotics
Taught by Max Collins
Select
8 available spots
Little Mathematician Class (Age 4.5-5.5 Yrs) - Term 4 (Wed) - Albany Creativity Centre
14/10/2020 - 18/11/2020
Wednesday
03:45 PM - 04:45 PM
Preschool
Taught by Jacky Du Toit
Select
8 available spots
Term 4 - Motorised LEGO Model Building (Thursday) - Maungawhau School
15/10/2020 - 17/12/2020
Thursday
02:45 PM - 03:45 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
19 available spots
Term 4 - Junior Robotics Level 2 (Year 2-4) (Thursday) - Victoria Avenue School
15/10/2020 - 17/12/2020
Thursday
03:15 PM - 04:45 PM
Jr. Robotics
Taught by Max Collins
Select
16 available spots
Term 4 - Junior Robotics Class (Thursday) - Silverdale School
15/10/2020 - 17/12/2020
Thursday
03:15 PM - 04:45 PM
Jr. Robotics
Taught by Jacky Du Toit
Select
15 available spots
Term 4 - Advanced Robotics (Thursday) - Kristin School
15/10/2020 - 17/12/2020
Thursday
03:15 PM - 04:15 PM
Advanced Robotics
Taught by Rhiannon Waller
Select
16 available spots
Term 4 - Motorised LEGO Model Building (Thursday) - Greenhithe School
15/10/2020 - 17/12/2020
Thursday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
20 available spots
Term 4 - Motorised LEGO Model Building (Year 0-6) (Thursday) - Victoria Avenue School
15/10/2020 - 17/12/2020
Thursday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
20 available spots
Term 4 - Junior Robotics (Year 0-4) (Thursday) - Murrays Bay School
15/10/2020 - 10/12/2020
Thursday
03:15 PM - 04:45 PM
Jr. Robotics
Taught by Sherrice Imbo
Select
19 available spots
Term 4 - Motorised LEGO Model Building (Year 3-4) (Thursday) - Pinehurst School
15/10/2020 - 03/12/2020
Thursday
03:30 PM - 04:30 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
20 available spots
Term 4 (Thu) - 3D Virtual Model Building Class - Ellerslie Centre
15/10/2020 - 03/12/2020
Thursday
03:30 PM - 05:00 PM
Virtual Classes
Taught by Carey Misplon
Select
6 available spots
Term 4 (Thu) 2020 - Motorised LEGO Model Building - Ellerslie Centre
15/10/2020 - 17/12/2020
Thursday
03:30 PM - 04:30 PM
After School Enrichment
Taught by Rachel Hopkinson
Select
8 available spots
Motorised LEGO Model Building (Age 5-12) - Term 4 (Thu) - Albany Creativity Centre
15/10/2020 - 17/12/2020
Thursday
03:45 PM - 04:45 PM
After School Enrichment
Taught by Rhiannon Waller
Select
8 available spots
Junior Robotics Level 1 Class (Ages 5-7) -Term 4 2020 (Thu) - Albany Creativity Centre
15/10/2020 - 17/12/2020
Thursday
03:45 PM - 05:15 PM
Jr. Robotics
Taught by Sherrice Imbo
Select
8 available spots
Junior Robotics Level 2 Class (Ages 7-8) - Term 4 (Thu) - Albany Creativity Centre
15/10/2020 - 17/12/2020
Thursday
03:45 PM - 05:15 PM
Jr. Robotics
Taught by Akshya Ilangovan
Select
8 available spots
Preschool Builder Class (Age 3-4) - Term 4 2020 (Fri) - Albany Creativity Centre
16/10/2020 - 18/12/2020
Friday
10:15 AM - 11:00 AM
Preschool
Taught by Jacky Du Toit
Select
5 available spots
Little Builder Class (Age 4-5) - Term 4 2020 (Fri) - Albany Creativity Centre
16/10/2020 - 18/12/2020
Friday
11:15 AM - 12:15 PM
Preschool
Taught by Erin Eastwood
Select
8 available spots
Term 4 - Junior Robotics Level 1 Class (Year 0-2) (Friday) - Oteha Valley School
16/10/2020 - 11/12/2020
Friday
03:00 PM - 04:30 PM
Jr. Robotics
Taught by Max Collins
Select
19 available spots
Term 4 - Motorised LEGO Model Building (Friday) - Sherwood Primary School
16/10/2020 - 18/12/2020
Friday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Louisa Howard, Daniel Howard
Select
20 available spots
Term 4 - Junior Robotics Class (Friday) - Kingsway School
16/10/2020 - 04/12/2020
Friday
03:15 PM - 04:45 PM
Jr. Robotics
Taught by Sue Edwards
Select
20 available spots
Term 4 - Junior Robotics Level 2 (Year 2) (Friday) - Pinehurst School
16/10/2020 - 27/11/2020
Friday
03:30 PM - 05:00 PM
Jr. Robotics
Taught by Max Collins
Select
19 available spots
Term 4 (Fri) 2020 - Junior Robotics Level 1 Class - Ellerslie Centre
16/10/2020 - 18/12/2020
Friday
03:30 PM - 05:00 PM
After School Enrichment
Taught by Rachel Hopkinson
Select
8 available spots
Advanced Robotics Class (Ages 9-12) - Term 4 (Fri) - Albany Creativity Centre
16/10/2020 - 18/12/2020
Friday
03:45 PM - 04:45 PM
Advanced Robotics
Taught by Rhiannon Hooper
Select
8 available spots
Little Mathematician Class (Age 4.5-5.5 Yrs) - Term 4 (Fri) - Albany Creativity Centre
16/10/2020 - 20/11/2020
Friday
03:45 PM - 04:45 PM
Preschool
Taught by Jacky Du Toit
Select
8 available spots
Junior Robotics Level 1 Class (Ages 5-7) -Term 4 2020 (Fri) - Albany Creativity Centre
16/10/2020 - 18/12/2020
Friday
03:45 PM - 05:15 PM
Jr. Robotics
Taught by Sherrice Imbo
Select
8 available spots
Little Builder Class (Age 4-5) - Term 4 2020 (Fri) - Albany Creativity Centre
16/10/2020 - 18/12/2020
Friday
04:15 PM - 05:15 PM
Preschool
Taught by Erin Eastwood
Select
6 available spots
Term 4 2020 (Sat) - Junior Robotics Level 1 Class - Ellerslie Centre
17/10/2020 - 12/12/2020
Saturday
09:30 AM - 11:00 AM
After School Enrichment
Taught by Rachel Hopkinson
Select
8 available spots
Preschool Builder Class (Age 3-4) - Term 4 2020 (Sat) - Albany Creativity Centre
17/10/2020 - 12/12/2020
Saturday
10:00 AM - 10:45 AM
Preschool
Taught by Carey Misplon
Select
6 available spots
3D Virtual Model Building Class - Term 4 (Sat) - Albany Creativity Centre
17/10/2020 - 05/12/2020
Saturday
10:00 AM - 11:00 AM
Virtual Classes
Taught by Carey Misplon
Select
6 available spots
Preschool Builder Class (Age 3-4) - Term 4 2020 (Sat) - Ellerslie Centre
17/10/2020 - 12/12/2020
Saturday
10:00 AM - 10:45 AM
Preschool
Taught by Carey Misplon
Select
6 available spots
Term 4 2020 (Sat) - Little Builder Class (Age 4-5) - Ellerslie Centre
17/10/2020 - 12/12/2020
Saturday
11:00 AM - 12:00 PM
Preschool
Taught by Darian Mitcheson
Select
8 available spots
Little Builder Class (Age 4-5) - Term 4 2020 (Sat) - Albany Creativity Centre
17/10/2020 - 12/12/2020
Saturday
11:00 AM - 12:00 PM
Preschool
Taught by Carey Misplon
Select
5 available spots
Junior Robotics Level 1 Class (Ages 5-7) -Term 4 2020 (Sat) - Albany Creativity Centre
17/10/2020 - 12/12/2020
Saturday
11:15 AM - 12:45 PM
Jr. Robotics
Taught by Rhiannon Waller
Select
7 available spots
Term 4 2020 (Sat) -Motorised LEGO Model Building - Ellerslie Centre
17/10/2020 - 12/12/2020
Saturday
11:30 AM - 12:30 PM
After School Enrichment
Taught by Darian Mitcheson
Select
8 available spots
Motorised LEGO Model Building (Age 5-12) - Term 3 2020 (Sat) - Albany Creativity Centre
17/10/2020 - 12/12/2020
Saturday
01:00 PM - 02:00 PM
After School Enrichment
Taught by Akshya Ilangovan
Select
6 available spots
Little Mathematician Class (Age 4.5-5.5 Yrs) - Term 4 (Sat) - Albany Creativity Centre
17/10/2020 - 21/11/2020
Saturday
01:00 PM - 02:00 PM
Preschool
Taught by Jacky Du Toit
Select
8 available spots
Term 4 2020 (Sat) - Junior Robotics Level 1 Class - Ellerslie Centre
17/10/2020 - 12/12/2020
Saturday
01:00 PM - 02:30 AM
After School Enrichment
Taught by Rachel Hopkinson
Select
8 available spots
Term 4 (Sat) - Advanced Robotics Class (Ages 9-12) - Ellerslie Centre
17/10/2020 - 12/12/2020
Saturday
01:00 PM - 03:00 PM
Advanced Robotics
Taught by Max Collins
Select
8 available spots
3D Virtual Model Building Class - Term 4 (Sat) - Albany Creativity Centre
17/10/2020 - 05/12/2020
Saturday
02:15 PM - 03:15 PM
Virtual Classes
Taught by Rhiannon Waller
Select
6 available spots
Junior Robotics Level 2 Class (Ages 7-8) - Term 4 (Sat) - Albany Creativity Centre
17/10/2020 - 12/12/2020
Saturday
02:15 PM - 03:45 PM
Jr. Robotics
Taught by Akshya Ilangovan
Select
7 available spots
Term 4 (Sat) - 3D Virtual Model Building Class - Ellerslie Centre
17/10/2020 - 05/12/2020
Saturday
02:45 PM - 03:45 PM
Virtual Classes
Taught by Carey Misplon
Select
6 available spots
Motorised LEGO Model Building (Age 5-12) - Term 4 (Sat) - Albany Creativity Centre
17/10/2020 - 12/12/2020
Saturday
03:45 PM - 04:45 PM
After School Enrichment
Taught by Rhiannon Waller
Select
8 available spots
Video Game Design Level 2 (9-13 Yrs) - Saturday - Albany Creativity Centre
17/10/2020 - 21/11/2020
Saturday
04:00 PM - 05:00 PM
Video Game Design
Taught by Zabrina McKenzie
Select
5 available spots
Term 4 2020 (Sun) - Junior Robotics Level 1 Class - Ellerslie Centre
18/10/2020 - 13/12/2020
Sunday
09:30 AM - 11:00 AM
After School Enrichment
Taught by Paige Agent
Select
7 available spots
3D Virtual Model Building Class - Term 4 (Sun) - Albany Creativity Centre
18/10/2020 - 06/12/2020
Sunday
10:00 AM - 11:00 AM
Virtual Classes
Taught by Carey Misplon
Select
6 available spots
Toddler Builder Class (Age 2-3) - Term 4 2002 (Sun) - Albany Creativity Centre
18/10/2020 - 13/12/2020
Sunday
10:00 AM - 10:45 AM
Preschool
Taught by Carey Misplon
Select
2 available spots
Term 4 (Sun) - 3D Virtual Model Building Class - Ellerslie Centre
18/10/2020 - 06/12/2020
Sunday
10:00 AM - 11:00 AM
Virtual Classes
Taught by Carey Misplon
Select
6 available spots
Term 4 2020 (Sun) - Little Builder Class (Age 4-5) - Ellerslie Centre
18/10/2020 - 13/12/2020
Sunday
11:00 AM - 12:00 PM
Preschool
Taught by Darian Mitcheson
Select
8 available spots
Junior Architect Class - Term 4 (Sunday) - Albany Creativity Centre
18/10/2020 - 06/12/2020
Sunday
11:00 AM - 12:30 PM
After School Enrichment
Taught by Carey Misplon
Select
5 available spots
Little Builder Class (Age 4-5) - Term 4 2020 (Sun) - Albany Creativity Centre
18/10/2020 - 13/12/2020
Sunday
11:00 AM - 12:00 PM
Preschool
Taught by Carey Misplon
Select
3 available spots
Junior Robotics Level 2 Class (Ages 7-8) - Term 4 (Sun) - Albany Creativity Centre
18/10/2020 - 13/12/2020
Sunday
11:15 AM - 12:45 PM
Jr. Robotics
Taught by Akshya Ilangovan
Select
8 available spots
Term 4 2020 (Sun) - Junior Robotics Level 2 Class - Ellerslie Centre
18/10/2020 - 13/12/2020
Sunday
01:00 PM - 02:30 PM
Jr. Robotics
Taught by Rachel Hopkinson
Select
8 available spots
Little Builder Class (Age 4-5) - Term 4 2020 (Sun) - Albany Creativity Centre
18/10/2020 - 13/12/2020
Sunday
01:00 PM - 02:00 PM
Preschool
Taught by Carey Misplon
Select
6 available spots
Little Mathematician Class (Age 4.5-5.5 Yrs) - Term 4 (Sun) - Albany Creativity Centre
18/10/2020 - 22/11/2020
Sunday
01:00 PM - 02:00 PM
Preschool
Taught by Jacky Du Toit
Select
8 available spots
Term 4 (Sun) 2020 - Motorised LEGO Model Building - Ellerslie Centre
18/10/2020 - 13/12/2020
Sunday
01:00 PM - 02:00 PM
After School Enrichment
Taught by Rachel Hopkinson
Select
8 available spots
Junior Robotics Class Level 1 (Ages 5-7) -Term 4 2020 (Sun) - Albany Creativity Centre
18/10/2020 - 13/12/2020
Sunday
02:15 PM - 03:45 PM
Jr. Robotics
Taught by Rhiannon Waller
Select
7 available spots
Advanced Robotics Class (Ages 9-12) - Term 4 (Sun) - Albany Creativity Centre
18/10/2020 - 13/12/2020
Sunday
03:00 PM - 05:00 PM
After School Enrichment
Taught by Ken Hu
Select
8 available spots
Term 4 - Junior Robotics (Monday) - Wentworth Primary
19/10/2020 - 07/12/2020
Monday
03:15 PM - 04:45 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
20 available spots
Term 4 - Junior Robotics (Monday) - Glendowie School
19/10/2020 - 14/12/2020
Monday
03:15 PM - 04:45 PM
After School Enrichment
Taught by Max Collins
Select
18 available spots
Term 4 - Advanced Robotics (Wednesday) - Wentworth Primary
21/10/2020 - 09/12/2020
Wednesday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Jacob Robinson
Select
16 available spots
Term 4 - Motorised LEGO Model Building (Year 0-6) (Friday) - Glendowie School
23/10/2020 - 18/12/2020
Friday
03:15 PM - 04:15 PM
After School Enrichment
Taught by Darian Mitcheson
Select
20 available spots

© Copyright 2020 | Creative Learning Corporation. | PRIVACY POLICY
All rights reserved | Contact Us | 904-824-3133